A101 Grande 6 Elektrikli Araba İncelemesi

| Aktuel Ürün Detayları|17 Aralık 2019|11 Yorum

A101 satışını yaptığı ürün gruplarına yenisini ekledi. A101 Grande 6 elektrikli araba ile bundan sonra elektrikli araç satışına da giriyor. Hem bir haber hem bir inceleme konusu olarak Grande 6 için tüm detayları aktarıyoruz.

Bilindiği gibi elektrikli arabalar hayatımıza bir kaç yıl önce giriş yaptı. Kısa sürede elektrik enerjisinin etkin kullanımı ile bu arabaların sektörü büyüdü. Pek çok bilindik marka elektrikli araçları ile yollarda hünerlerini sergiledi. Her ne kadar otomotiv sektörü elektrikli otomobil alanına evrilse de pek çok orta ve düşük gelirli vatandaşın tercihi yine petrol yakıtları ile çalışan arabalar oldu. Elektrikli arabaların maliyetinin yüksek olması sebebiyle üreticiler ise düşük ve orta gelirliler için bir çözüm üretti… O da üç tekerlekli motosiklet mekanizmasına sahip bir elektrikli araba… Bunlara araba mı demeli motosiklet mi demeli o konu biraz karmaşık olsa da biz araba demeyi tercih ettik. Şimdi sizlerle A101’in sattığı Grande 6 ürününden bahsedelim.

A101 resmi sitesinde ürünün adı “Elektrikli Araba Grande-6 – Kırmızı Beyaz” şeklinde tanımlanırken A101 26 Aralık 2019 günü sunduğu katalogda ürün adı: “KRAL MOTOR KR40 Grande-6 Elektrikli Üç Tekerlekli Motosiklet” olarak belirtilmiş. Bu anlamda bizim incelemeye aldığımız ürün de tam olarak “KRAL MOTOR KR40 Grande-6” olacak. Ürün nedir, ne değildir, kullanan var mıdır? Hangi amaçlar için uygundur, hangileri için değildir? Şarjı hakkında neler biliyoruz, teknik bilgilerinden ne anlamamız gerekiyor? Tüm detayları sizler için tek tek anlattık. Soru cevap şeklinde bu ürün için sıkça sorulan sorulara bakalım.

A101 – Grande 6  Elektrikli Araba

İlgili ürün için detaylı incelemeyi burada bulabilirsiniz. Sizler için hazırladığımız bu incelemede teknik özellikler, ürün yorumları, ürün hakkında videolar, resimler ve akıllara gelecek tüm soruların yanıtı var.

Grande 6 HAKKINDA TANITICI BİLGİLER

Kahverengi – beyaz, kırmızı – beyaz, mavi renk seçenekleri ile satılan Grande 6 elektrikli otomobil tamamen çevre dostudur. Ekonomik bir elektrikli motor ile dinamiğini sağlamaktadır. Yokuş vites desteğine sahiptir olduğundan yokuşlarda rahat etmenizi sağlar. Şehir içi kullanım için tasarlanmış olan bu araç ile elektrikli aracın keyfine ve ekonomikliğine sahip olabilirsiniz. Kral Elektrikli Otomobil serisinin klasiği olarak bilinen bu araç, 12 inch ön ve arka jant ebatlarına, önde ve arkada disk fren sistemine ve tubeless lastikli alüminyum alaşım jantlara sahiptir. Saatte 40 km azami hıza çıkabilen araç %30luk eğimleri dahi rahatça tırmanabilir, zorlanmadan yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz. 72V 60Ah jel aküye sahip Grande 6 ile yakıt derdine son diyebileceksiniz. Yüksek manevra kabiliyeti, rahat koltukları ve süspansiyon sistemi ile sınıfındaki araçlar gibi konforlu sürüşler yaşanabilir. Şarj ünitesi sayesinde, tek bir kablo ile istediğiniz prizden şarj edebilirsiniz. Uzun mesafe yolculuklarınız için yüksek kaliteli aküye sahip olan bu aracı kullanmak çok keyifli… Son olarak ise, elektrik enerjisi; sıvı ve gaz yakıtlar ile kıyas edildiğinde çok ama çok daha ekonomiktir. Üstelik o araçlara göre daha sessizdir.

A101 KRAL MOTOR KR40 Grande 6 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

 • Motor Tipi : DC Motor
 • Boyut: 1150 x 2280 x 1610
 • Azami hız : 40 – 45 km/s
 • Şarj süresi : 6 – 8 saat
 • Elektrik Girişi : 220V / 50Hz
 • Ön(Arka) Fren : Disk
 • Tırmanma Eğimi : %32
 • Ön Arka Lastik : 135/70R12 (130/90-13)


Grande 6 Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

SORU 1 : “KRAL MOTOR KR40 Grande 6 Elektrikli Üç Tekerlekli Motosiklet” kaç kişilik?

Grande 6 elektrikli taşıtı 3 kişilik olarak kullanılabiliyor. Ancak sıkışık seyahat etmemek adına 2 kişilik kullanım tercih edilmeli, sürücü bölümü geniş olan araçta arkada 1 koltuk bulunuyor. Bu koltukta 2 kişi oturabilse de aslında 1,5 kişilik demek daha doğru. Kısacası 1 şoför, 1 yetişkin ve 1 çocuk için ideal bir araçtır.

SORU 2 : Grande 6 Elektrikli arabayı nereden alabilirim?

Grande 6 elektrikli arabayı A101’in resmi sitesinden(*1) alabilirsiniz. Ayrıca zaman zaman Aktüel Ürün Katalogları Aldın Aldın fırsatları vasıtası ile de A101 Market bu ürünü mağazaları aracılığı ile satıp teslimat konusunda sizi yönlendirmekte… Fiyat bilgisinin güncel haline A101 resmi bağlantısından erişebilirsiniz.

SORU 3 : Grande 6 Şarjı ne kadar gidiyor?

Bu soruya net biçimde yanıt vermek mümkün görünmüyor. Tam şarj ettikten sonra, iyi bir akü kalitesinde, normal kullanımda ve düz bir zeminde 6-7 gün kadar kullanılabiliyor. Ancak bu değerler sizin yokuş kullanımınıza, iklim şartlarının sağladığı sürtünmeyi artırıcı sebeplere göre değişiklik gösterebilir.

SORU 4 : A101 Grande 6’yı kaça satıyor?

A101 Market bu ürünü resmi sitesinde 16.12.2019 19.00 itibarıyla 16.999,00 TL’den satmaktadır. Ancak bu fiyatlar sizin bu inceleme tarihinizde değişmiş olabilir. Doğru bilgiye erişmek için A101’in resmi sitesinden ürünü sorgulayarak en doğru bilgiyi edinebilirsiniz.

SORU 5 : Grande 6 teknik servisi var mı?

Kral Motor KR40 Grande 6 elektrikli aracının yetkili servisi BURADA sunulmuştur. Güncel bağlantıyı ve en doğru listeyi Kral Motor’un resmi internet sitesinden  görebilirsiniz.

SORU 6 : Grande 6 kimler için idealdir, kimler için uygun değildir?

Bu ürün günlük kullanıma uygundur. Özellikle küçük şehirler, ilçeler, mahalle ve köylerde zemini iyi olan koşullarda kullanıma uygundur. Eğimi fazla olmayan beldelerde kullanımı yaygındır. Tatil yörelerinde sıkça tercih edilmektedir. Ancak büyük şehirlerde, trafik sorunu olan beldelerde kullanımı zordur.

Grande 6 Kullanıcı Yorumları

 • Yokuşu fazla olmayan şehirlerde kullanılabilir. Tatil beldelerinin yerli halkının vazgeçilmezi olabilir diye düşünmekteyim. Ancak büyük şehirlerde süreli kullanımda iş görmez, daha minimal kullanımlar için yapılmış. Yani aslında elektrikli triportör gibi bir şey…
 • Renault Twizy’e çok benziyor. Tasarım filan aynı.
 • Elektrikli değilde 200-250 cc motor olsa süper olurdu.
 • Merhaba ben grande kullanıcısıyım çok memnunum.
 • Kendi deneyimlerimi aktarmak istiyorum.Önce şunu söylemeliyim. Sigorta ve plaka mecburiyeti var. 8 saate şarj oluyor. 55 km hıza çıkıyor. 75 km menzili var, yokuş çıkma takviye kolu var. Arkaya bir büyük adam bir küçük çocuk sığıyor. Yani 2.5 kişilik… İlk 3 sene muayene yok sonra 2 senede bir muayene var. Muayene ücreti motorsikletle aynı, ideal bir şehir aracı. Çok dengeli devrilme riski sanıldığı gibi yüksek değil. difransiyeli sesli çalışıyor bütün grandelerde aynı imiş. Çok yüksek bir kullanma zevki var, yalnız alındığı zaman her tarafının elden geçirilmesi lazım… Şişirme montaj yapılmış, çoğu vidaları gevşek bırakılmış. lastik balansları yapılmamıştı aldığımda, yapılınca adeta kayıyor… Haftada bir şarj ediyorum ancak katettği mesafe kullanıma bağlı… Yokuş çıkınca, 2 kişi binince yanı kısacası yani yüklü olunca fazla enerji kullanıyor. Dolayısıyla km’niz eksiliyor. Göstergeler dijital şarj göstergesi ışıklı kırmızı ile başlıyor, sarı ve ardından yeşil oluyor sarjı kesiyor.
 • Kral motor garantisi altında… Daha evvel 3 tekerlekli midilli modelini kullandım herhangi bir akü ve boyada solma yaşamadım. Grandeyi alınca Letgo kanalı ile sattım alan kişi halen kullanıyor. Akülere gelince, 5 adet 12 volt 20 amperlik jel akü, seri olarak bağlanmış. Akülerin tanesi 170 TL ile 250TL arasında yani 5 aküyü değiştirdiğinizde 1000 TL civarı bir mastafı oluyor. Ben Fethiye’de yaşıyorum güneşi kuvvetli rutubeti de bol eski aracımda sorun yaşamadım, bunda da yaşayacağımı sanmıyorum. Üretici firmanın verilerine göre haftada bir şarj edilerek kullanılırsa akülerin 5 sene gittiği bildiriliyor. Eski aracımda 60 volt idi, sattığımda 3 seneyi geçmiş ve aküleri iyi durumdaydı.

Kaynak:motosiklet.net

GRANDE 6 Infografik

A101 GRANDE 6 ELEKTRİKLİ ARABA DETAYLARI - infografik

A101 Aktüel ürünlerinin sunduğu 23 Temmuz 2020 kataloglarına geçerek bu ürünü katalog sayfasında da görebilirsiniz. Şimdilik A101’in sunmuş olduğu bu elektrikli araç hakkında detayları bitirdik. Sizlerin yorumlarını ve deneyimlerini YORUMLAR kısmından bekliyoruz.

Katalogları, ürünleri, stok durumlarını, indirim tarihlerini v.s. katalog sahibi marketin resmi web sitesinden teyit ediniz.

Güncel Kataloglar
Bim aktüel - A101 aktüel - Şok aktüel için incelemelerimiz bağlayıcı değildir. İlgili marketin websitesini mutlaka ziyaret etmelisiniz.
İçerik Detayları

Bu yazı tarafından, 17 Aralık 2019 tarihinde, Aktuel Ürün Detayları kategorisinde yazılmıştır ve 11 adet yorum yapılmıştır. Bu içerik tam olarak anında oluşturulmuştur. Son Güncelleme: 31 Ocak 2021 | 16:53 .

Aramalar: , , , ,

“A101 Grande 6 Elektrikli Araba İncelemesi” için 11 Yorum